Osvětlení kuchyně

Otázka výběru vhodného osvětlení do kuchyně je alfou a omegou pro pracovní i uživatelský komfort v kuchyni. Správná intenzita světla dokresluje celkovou atmosféru kuchyně tak, že se v ní cítíme spokojeni a v pohodě. Příliš intenzivní světlo může být nepříjemné a naopak málo světla našemu zraku škodí a může jej poškodit. Z hlediska prostorového rozložení je nutné věnovat zvlášť pozornost osvětlení kuchyňské linky a zvlášť osvětlení do jídelního prostoru.

Osvětlení jídelního prostoru

Jídelní prostor je nedílnou součástí většiny kuchyní. Pro osvětlení kuchyňského či jídelního stolu je vhodné použít závěsné stropní svítidlo s nastavitelnou výškou, které nám velmi dobře osvítí stůl i s pokrmy, přičemž dodá celému prostoru svou intimitu. Závěsná lampy by měla mít okraj asi 55 centimetrů nad stolem. Pokud si vyberete perforované stínidlo lampy, pak je vhodné do ní umístit mléčnou žárovku. V jídelním prostoru nebo koutu můžeme také použít stahovací lampu. Žárovka by však nikdy neměla být delší než stínidlo lampy, aby neoslňovala strávníky u stolu.

Osvětlení kuchyňské linky

Správné nasvícení pracovní kuchyňské desky je základem pro práci s potravinami. Příprava jídla začíná už při prvotní kontrole kvality surovin a vhodné osvětlení dokáže včas odkrýt skryté poškození potravin jako je začínající hniloba, plíseň či nepřirozené zbarvení masa. Základní pravidlo pro osvětlení kuchyňské linky zní: „Na pracovní ploše nemají vznikat žádné odrazy ani stíny“. Proto se v současných kuchyních využívá instalace pracovního osvětlení připevněného na spodní straně horních skříněk. K tomu se hodí halogenová bodová svítidla, svítidla s LED diodami, či zajímavý designový prvek - prosvícené dno horních kuchyňských skříněk.

Prosvětlené dno

Velmi zajímavým prvkem jak po designové tak i praktické stránce je použití proskleného dna horní skříňky, ve kterém je zabudovaný světelný zdroj. Použitím tohoto prvku jednak docílíme dokonalého osvětlení pracovní desky a současně prosvítíme celý prostor kuchyňské linky, tedy i rohy, kde nevhodný nasvícením často vznikají tmavé kouty. Další významnou předností je použití prosklené police za účelem zvýraznění objektů v kuchyni. Prosvícená police světelným efektem zdůrazní okrasné předměty jako jsou vázy, svícny, váhy a další, a perfektně odlehčí atmosféru kuchyně jako pracovního místa a dodá ji větší nádech intimity a útulnosti. Toto světelné dno je tvořeno bezpečnostním sklem, které unese až 25 kilo zátěže. V rohovém provedení pak až 22 kilogramů. V případě prosvětleného dna s LED diodami je nosnost skla u standardního i rohového provedení 15 kilogramů.

Led osvětlení

Technologický pokrok nelze zastavit a nejinak tomu je i v případě použití nových technologií v osvětlení do kuchyně. V současné době je v tomto oboru nejvíce skloňované použití osvětlení s LED diodami. V tomto ohledu pak jistě každého napadne zásadní otázka: „Mohu použít lampy s LED diodami jako plnohodnotnou náhradu za klasické žárovky či zářivky?“ Odpověď je prostá: „ANO!“

Technologie LED je dnes dostatečně výkonným světelným zdrojem, a proto se také stále více prosazuje v domácnosti, a tedy i v kuchyních. Masivnímu rozšíření také nahrává daleko přijatelnější cenová relace, za kterou si dnes můžeme jednotlivá osvětlovací tělesa s LED diodami pořídit.

Jaké jsou hlavní výhody LED osvětlení

V porovnání s klasickými světelnými zdroji, jakými jsou žárovky či zářivky, vyniká osvětlení s LED diodami daleko vyšší životností. Někteří výrobci udávají životnost až 50.000 provozních hodin (v porovnání u zářivek je udáváno 12.000 a u žárovek 4000 provozních hodin). Další významnou výhodou je nízká spotřeba energie. Pokud tedy vezmeme v úvahu pořizovací cenu, spotřebu elektřiny a životnost jednotlivých zdrojů světla, je pro nás jednoznačným vítězem LED osvětlení. Nesmíme opomenout se zmínit také o bezpečnostním kritériu použití lamp s LED diodami, které mají velmi nízkou povrchovou teplotu. Proto nehrozí popálení při kontaktu s pokožkou a současně se maximalizuje bezpečnost při využití v hořlavých materiálech či při kontaktu s nimi. Tyto lampy jsou několikanásobně výhodnější, než standardní typy osvětlení! Vezmeme-li v potaz i pocitové hledisko, design a praktičnost použití lamp s LED diodami, pak je již zcela zřejmé, proč ve společnosti Oresi nabízíme našim zákazníkům právě LED osvětlení. Chceme prostě, aby naše kuchyně byly nejen co nejlevnější při nákupu, ale zejména pak během provozu. V naší nabídce máte možnost výběru LED osvětlení jak typu stropní svítidla, tak i jako bodové lampy vhodné pro montáž do dna horních skříněk v kuchyni, kdy nahrazují dosavadní zářivky. Jako žhavou novinku, doplňující náš sortiment LED osvětlení, pro vás máme sestavu posuvných LED svítidel na liště. S těmito světelnými moduly se snadno posunuje a můžete si jednoduchým pohybem přisvítit přesně tam, kde potřebujete. Můžete tak využít plný komfort tohoto způsobu svícení.

Set LED bodové světlo REO

Hledáte vhodné osvětlení do moderní či klasické kuchyně? V nabídce společnosti Oresi naleznete sadu LED osvětlení REO. REO se hodí pro osvětlení moderní, klasické i rustikální kuchyně. Sada obsahuje tři LED bodová světla s trafem a propojovacím kabelem. LED osvětlení REO je 10 mm tenké a umožňuje tak širší využití, jelikož se montážní otvory nemusí vrtat v celé hloubce lamina – 16 mm. Ke každému bodovému světlu je navíc možné zakoupit distanční kroužek pro případ, že by si zákazník nepřál toto osvětlení zavrtávat. Montáž LED osvětlení REO je obdobná jako u setu LADA, přičemž svítidlo lze připevnit k podkladu vruty případně jej lze zapustit do otvoru.

Set LED bodové světlo SPEKTRUM

Poslední z nabídky LED osvětlení, které nabízíme, je set SPEKTRUM. Sada obsahuje tři LED pohyblivá bodová světla na ocelovém nosníku délky 90 cm s trafem. Využití nosníku dovoluje upravovat nastavení světel dle potřeby uživatele kuchyně a tím si momentálně přisvítit podle potřeby. Tento typ osvětlení je pro svou univerzálnost vhodný pro všechny typy kuchyní. Na jeden ocelový nosník je možné použít max. čtyři bodová světla. Bodové světlo se prodává pouze v setu. Pokud si zákazník zakoupí dva tyto sety, může na jeden nosník použít čtyři bodová světla a na druhý dvě bodová světla. Montáž - svítidla lze připevnit k podkladu vruty přes otvory v liště.

HVĚZDNÉ KUCHYNĚ

AKCE A VÝHODY

CENOVÉ PŘÍKLADY

DEVELOPEŘI

O NÁS

  Objednat na prodejnu

Objednejte se na
nejbližší prodejnu

Když se objednáte prostřednictvím následujícího formuláře, získáte ke všem aktuálním výhodám navíc ještě další slevu ve výši 3%.