• 6. ledna 2020

Corten steel a zlato pro Tomáše? Oresi to dokáže

1

Šestý díl pořadu Mise nový domov, který vysílala televize Nova opět přinesl silný příběh potřebné rodiny, které společnost Oresi věnovala velkou kuchyňskou linku sestavenou z modelů Steel art a Glam Face z řady .

Učitel Tomáš se chtěl jako jeho vzor Jaroslav Foglar věnovat dětem. Po vlastních původně ani nepřemýšlel. Nakonec se stal otcem čtyř vlastních a čtyř dalších, které si vzali s manželkou do pěstounské péče.

1

Pořídili si domek nedaleko řeky a začali jej vylepšovat. Jenže v roce 2013 přišla velká povodeň a dům málem přišli. Pak rodinu opustila manželka. Šanci na výhru boje s nepřízní osudu mu dala televizní Mise Nový domov, do které ho přihlásil dobrý kamarád.

Tomáš se syny Filipem a Mikešem a dcerou Květou vydali na dovolenou a v domě začala nejrozsáhlejší rekonstrukce z celého pořadu. Realizační tým brzy zjistil, že na opravu domu daný rozpočet stačit nebude a chybí neuvěřitelných 900 tisíc. Požádali o pomoc diváky a podařilo se. Celý příběh můžete vidět .

Kuchyň pro život

Kuchyně ovšem cenu přestavby nezvýšila, protože ji jako v každém dílu Mise rodině věnovala společnost . A tak, když se se rodina vrátila do téměř nového domu, každý v něm našel svůj pokoj a přibyla i velká kuchyň s jídelním stolem a obývací zónou.

1

Velká jednořadá kuchyň je sestavená z modelů , kterou navrhl šéfarchitekt Oresi Ing. arch. Petr Kaluža a rezavé moduly zajímavě doplnil o horní skříňky z linie . Zaujme plastickým povrchem v dekoru corten, který je věrnou imitací zkorodované ocele a zde je zajímavě doplněný zlatavým dekorem Hvězdný třpyt v barvě jantar. Cílem bylo vytvořit kuchyň, která se co nejsnáze udržuje. Proto jsou zde použity antibakteriální povrchy a pracovní deska z kompaktu od výrobce Westag & Getalit AG, která umožňuje spodní montáž dřezu. Zajímavě působí i otvírání kuchyňských dvířek. Jde o moderní integrované otvírací profily Linea Retta, které jsou zároveň designovým prvkem. Celek harmonicky doladila vhodně zvolená výmalba, kde se na stěně opakuje barevný odstín, použitý na horních skříňkách.

Linea Retta – integrovaný profil pro otvírání

Integrovaný profil pro otvírání je horkou novinkou. Tento charakteristický prvek dosud spíše prémiového a na výrobu náročného designového nábytku je v pojetí Oresi estetický, kvalitní, ale dostupný i v běžné kuchyni. „Jako vždy v Oresi, i v případě modelové řady Linea Retta je otázkou, co se vám líbí, a ne jestli na to máte,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

1

Další realizace z modelů Steel Art a Glam Face:

Moderní kuchyň z linie Steel Art z nové řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Povrch corten, použitý na horních skříňkách, imituje vzhledem i strukturou korozi odolnou ocel s esteticky působivou rezavou patinou. Sestava spodních skříní je z linie Art dekor struktur v šedavé barvě v provedení s perleťovým povrchem.

1

Kuchyně z nové řady Dolti Collection by Andrea Capovilla je sestavena ze skříněk z linie Steel Art v dekoru corten a doplňují ji dvířka z linie Velvet Star v provedení černý supermat s úpravou proti otiskům prstů.

1

Dáváte přednost barevnější kuchyni? Na ostrůvku je použit materiál Jedle kontrast z linie Wood Point z hladkého lamina a skříňky představují povrch hvězdný třpyt z linie Glam Face v jemných a elegantních odstínech karneol, jaspis, jantar a achát.

1

Známka kvality

„V nás velmi těší, že novým majitelům můžeme udělat radost kuchyní z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla, které Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku udělila “Známku kvality 2019,“ informuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

HVĚZDNÉ KUCHYNĚ

AKCE A VÝHODY

CENOVÉ PŘÍKLADY

DEVELOPEŘI

O NÁS