• 28. května 2018

Splněný sen: Jak se vám líbí kuchyně MAGIQ a Forever Young?

1


Téměř v každé proměně bytu z pořadu „Jak se staví sen“, který vysílá televize Prima, výherci sní o krásné nové a moderně vybavené kuchyni. A tyto sny pomáhá splnit .

Někdy jde o nečekané překvapení, dárek navíc, jindy je moderní kuchyň hlavním přáním výherců. Tentokrát měla štěstí a proměnu získala paní Barbora, která statečně bojuje se zákeřnou nemocí. Protože je skvělá kuchařka a celá rodina zbožňuje její jídla, manžel a děti pro ni přichystali překvapení. Přihlásili ji do pořadu „Jak se staví sen“, a protože měli štěstí, domluvili pro ni s designéry splnění jejího letitého snu – nové kuchyně. Tu původní v rodinném domku sestavil manžel. Všechno se tu tak trochu dělá přes ruku, ale manžel vždy tvrdil, že to „jinak nejde“.

1


Co na to designéři?

„Proměna to byla něžná, čistá, po delší době pro nás nepříliš složitá. Hned jsme totiž viděli příčku mezi kuchyní a obývákem, která se nabízela zbourat, byla jediným možným řešením, pakliže jsme chtěli vytvořit efektní dispoziční změnu a rozšířit pracovní plochu a úložné prostory v kuchyni,“ říká František Kobližka. Původně byla kuchyně velmi neefektivně rozmístěna v poměrně velkém prostoru. Na to, jak je místnost velká, bylo tu minimum pracovní plochy.

1

„Výzvou rozhodně bylo vytvořit útulné pozitivní prostředí, protože majitelka tráví v kuchyni kvůli své nemoci hodně času. Hledali jsme motiv i barvu, které by jí sedly. Byla potřeba velká dávka empatie. Od dcery paní Barbory jsme se dozvěděli, Věděli jsme o paní Barboře od její dcery, že má ráda moderní styl, uzavřené hladké povrchy a skříně. To nám vyhovovalo, protože jde o městský byt,“ doplňuje Kamila Douděrová.

1

A tak pro tentokrát designéři Kamila s Františkem vytvořili mladistvou a nadčasovou kuchyň, kombinovanou z kuchyní a Forever Young v bílo fialové kombinaci. Fialová barva je letošní barvou roku a lesklé bílé kuchyně jsou v Čechách stále velmi oblíbené. Navíc je MAGIQ z akrylu, který se hloubkou lesku vyrovná lakům, ale mnohem odolnější proti UV záření i poškrábání. Hladká dvířka skříněk z linie jsou v provedení vysoký lesk violet. Jde o odolný HPL laminát od francouzské společnosti Polyrey, která mají povrch s antibakteriální úpravou. Aby mohli kuchyň dovést k dokonalosti, nechali designéři zazdít jedny z dveří, které do místnosti vedly. Kuchyně tak mohla být nainstalována na obě stěny, protože jídelní stůl našel místo v obývacím pokoji, který se při proměně s kuchyní propojil, a obě místnosti oddělují velké dvoukřídlé skleněné dveře.

1

Kuchyňská linka dnes má dostatečnou pracovní plochu, původní otevírací skříňky nahradily komfortní zásuvky s plnými výsuvy. A jak je vidět na fotografiích výše, osvětlení místnosti a zároveň úpravu nerovného stropu designéři vyřešili netradičně - pomocí napínaných podhledů, které byly po obvodu prosvíceny LED pásky. V obou místnostech nechali podhled potisknout dekorem detailu květu, je to něžný pozitivní motiv, připomínající svou barvou francouzskou Provence, navíc dokonale ladí s barvami kuchyňského nábytku. A zajímavá je i cena. Nábytek z nové řady by Andrea Capovilla do této velké dvouřadé kuchyně s vysokými skříněmi vyšel 98 878 korun.

HVĚZDNÉ KUCHYNĚ

AKCE A VÝHODY

CENOVÉ PŘÍKLADY

DEVELOPEŘI

O NÁS